Cesta časem

Regionální muzeum v Mikulově, Mikulov

Žádné návštěvy, buďte první!

author avatar

Vytvořil/a:

Celestýna

Věkový rozsah6 - 99 let Délka trasy0.8 km Doba výletu20 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button

"Mikulov - město, kudy šly dějiny!"

Popis

2000 let historie na jednom místě. Projděte se s námi zámeckými zahradami. Než vystoupáte až na nádvoří, dozvíte se, co na vás na zámku čeká. Zámek totiž skrývá mnohá tajemství. Tato hra začne vyprávět hned několik příběhů a je jen na vás, o kterém se budete chtít dozvědět více. Ten příběh, který vás zaujme pak dovypráví naše expozice. Na pokladně si vyberete tu správnou výstavu a zbytek už je na vás.

Cesta

Hra prochází zahradami zámku v Mikulově. Smyslem je zabavit a nalákat návštěvníky na prohlídku našich muzejních expozic. Hra vypráví o největších zajímavostech Mikulovska, má několik témat. Ty navazují na výstavy, které vám představí na pokladně. Trasa hry je vhodná pro kočárky. Některé výstavy a expozice jsou pro kočárky nepřístupné. Aktuální ceník vstupů si můžete prohlédnout na www.rmm.cz Ověřte otevírací dobu zámku dále v informacích.

Upozornění

  • Naše průvodkyně Celestýna si pro vás připravila pár zapeklitých úkolů a hádanek.
  • Příběhy o kterých vám naše hra kousíček vypráví, můžete poznat naživo, na jedné z našich výstav.
  • Expozice ve kterých se dozvíte více o příběhu "Cesta časem": "Římané a Germáni v kraji pod Pálavou" "Od gotiky po Empír a Galerie Dietrichsteinů" (historie) "Autor Restaurátor"
  • Po absolvování hry zjistíte heslo, které vám na pokladně zajistí třpytivou odměnu. Přijďte si pro ni! Hra je ideální hrát v době otevřeného muzea a pokladny. Pro získání odměny hráč musí znát heslo.
  • Zapněte si zvuk i GPS a můžete vyrazit!
  • Mimo otevírací dobu není možno dohrát hru dokonce a získat odměnu. Děkujeme za pochopení. 1. 4.–26. 11. 2023 duben, říjen, listopad / pátek–neděle / 9:00–16:00 květen, červen, září / úterý–neděle / 9:00–17:00 červenec a srpen / pondělí–neděle / 9:00–18:00

Výlet vám přináší

Celestýna author avatar

Na tomto krásném místě pracuji již mnoho let. Někdy ráda potrápím nové průvodce, že se jen tak "zjevím" na jejich prohlídce.