Cukrovarník Vašek a zloděj homolí

Čakovický zámecký park, Čakovice

53 návštěv, 4.7 (21)

author avatar

Vytvořil/a:

Milada Kubátová

Věkový rozsah2 - 6 let Délka trasy0.9 km Doba výletu50 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Z Čakovického cukrovaru někdo uloupil cukrovarníkovi Vaškovi homole! Kdo mohl být ten zloděj? Vydej se za ním do čakovického parku. Jdi po stopách zloděje a pomoz cukrovarníkovi homole získat zpět!"

Popis

V tomto výletu budete pomáhat cukrovarníkovi Vaškovi s hledáním homolí, které uloupil zloděj z nedaleko stojícího cukrovaru.

Cesta

Trasa vede krásným Čakovickým parkem, který se nachází hned vedle Čakovického cukrovaru, je přístupná pro kočárek jakéhokoliv typu. Trasa je postavena jako okruh, který začíná u zastávky „Krystalová“, možné je i parkování na Sídlišti Čakovice mezi domy. V oblasti se vyskytuje velké množství živočichů (kachny, nutrie, veverky). Mimo jiné je Čakovický park známý také hnízděním vran a havranů. Po cestě uvidíte rybník, zámek Čakovice, mnoho vzrostlých kaštanů a dalších stromů a hnízd havranů a vran.

Výlet vám přináší

Milada Kubátová author avatar

Jmenuji se Milada a jsem maminkou dvou milovaných dětí. Velice ráda s nimi cestuji, výletuji a bavím se tak, jak by to měl dělat každý správný rodič :) Kromě jiného píšu články, knihy a také se věnuji focení. Moji zálibou je psaní pohádek a pohádkových příběhů. Proto bych Vás chtěla pozvat na Hravé výlety plné fantazie a nekončícího poznání!