Jak horníček Tom ztratil lucerničku

Vytvořil(a):

Anajka

Místo:Salvayovy lomy, Beroun
Věk dětí:3-8 let
Délka trasy:1.9 km
Doba výletu:1h 50min
Kočárek:Pouze terénní

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku horníček Tom
  • Diplom horníček Tom
horníček Tom

40

Popis trasy

Výlet vás zavede do skanzenu Solvayovy lomy, kde si přijdou na své i milovníci vláčků.

Trasa vede zpevněnými cestami přes aleje, louky, lesy. Start je v obci Bubovice, kde je možné bezproblémové parkování v ulici Na návsi. V téže ulici se nachází i občerstvení s velkým dětským hřištěm. Výlet není okružní, končí ve skanzenu, kde se můžete rozhodnout, zda se projedete vláčkem, navštívíte lomy*, nebo si okolí projdete pěšky.

Každý víkend včetně státních svátků je pro návštěvníky v provozu úzkorozchodná dráha. Současně s tím je otevřený bufet v tramvaji (párek v rohlíku, pivo, limo, nanuky).

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Anajka

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.