Jak horníček Tom ztratil lucerničku

Salvayovy lomy, Beroun

32 návštěv, 4.6 (15)

author avatar

Vytvořil/a:

Anajka

Věkový rozsah3 - 8 let Délka trasy1.9 km Doba výletu110 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Horníček Tom se jednoho dne vypravil do lesa na houby a někde ztratil svoji lucerničku. Bez ní se však nemůže vrátit do lomu, pomůžete mu s hledáním?"

Popis

Výlet vás zavede do skanzenu Solvayovy lomy, kde si přijdou na své i milovníci vláčků.

Cesta

Trasa vede zpevněnými cestami přes aleje, louky, lesy. Start je v obci Bubovice, kde je možné bezproblémové parkování v ulici Na návsi. V téže ulici se nachází i občerstvení s velkým dětským hřištěm. Výlet není okružní, končí ve skanzenu, kde se můžete rozhodnout, zda se projedete vláčkem, navštívíte lomy*, nebo si okolí projdete pěšky. Každý víkend včetně státních svátků je pro návštěvníky v provozu úzkorozchodná dráha. Současně s tím je otevřený bufet v tramvaji (párek v rohlíku, pivo, limo, nanuky).

Upozornění

  • Štoly a expozice muzea jsou momentálně z důvodu epidemie Covid-19 uzavřeny.

Výlet vám přináší

Anajka author avatar

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.