Kde bydlí skřítek Opučka?

Ladronka, Břevnov

84 návštěv, 4.9 (36)

author avatar

Vytvořil/a:

Anna Daenekindt Langrová

Věkový rozsah5 - 8 let Délka trasy1.2 km Doba výletu70 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Skřítek Opučka je nesmírně hodný a starostlivý a pečuje o všechno, co žije a roste na tomto kopci. Někdy si ale také potřebuje odpočinout. Chcete zjistit, kam chodívá večer spát?"

Popis

Projdeme spolu po cestě, kterou chodívá i skřítek Opučka. Dozvíte se něco zajímavého o místní přírodě a na závěr zjistíme, kde skřítek bydlí a proč se jmenuje zrovna Opučka. Na cestě vás čeká 9 stanovišť a stejné množství úkolů.

Cesta

Trasa vede po vedlejších cestách parku, ale je sjízdná i s městským kočárkem. Pouze jednou překonává místní bruslo/cyklodráhu, takže je poměrně klidná. Převýšení ve střední části je cca 30 m, nic náročného. K uzavření okruhu zpět na zastávku autobusu zbývá asi 600m. Park Ladronka je vhodný pro všestranné sportovní vyžití. Je zde dlouhý okruh pro in-line bruslení a hřiště pro discgolf (obdoba golfu s frisbee). U usedlosti Ladronka je trampolínové hřiště, platí se popltek 60 Kč.

Výlet vám přináší

Anna Daenekindt Langrová author avatar

Jmenuji se Anička a mám doma dvě princezny/rarachy. Vystudovala jsem přírodovědu, ale pracovně jsem se před mateřskou věnovala službám a obchodu. Mám ráda sport a pobyt v přírodě, kterou také ráda zkoumám, nejradši s dětmi nebo podobně postiženými dospělými ;) Už od svých 16 dělám cvičitelku v Břevnovském Sokole, momentálně mám ovšem mateřskou pauzu.