Kostelník Popleta a ztracený klíč

Vytvořil(a):

Kačka Bětka

Místo:Větrný mlýn, Partutovice
Věk dětí:2-5 let
Délka trasy:1.5 km
Doba výletu:1h 30min
Kočárek:Ano

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku Kostelník Popleta
  • Diplom Kostelník Popleta
Kostelník Popleta

30

Popis trasy

V tomto příběhu pomáháte kostelníkovi Popletovi najít klíče od zvonice. Začínáte u kostela a pomocí zvířátek a pohádkových bytostí jdete po Popletových stopách. Na cestě vás čeká 6 stanovišť a stejné množství úkolů.

Trasa vede od kostela k mlýnu a zase zpět. Cesta je označena ukazateli na mlýn. Je dobře přístupná pro kočárek. U mlýna je kousek cesty (cca 20-30 m) po trávě. U kostela je autobusová zastávka „Partutovice horní konec“.

V mlýně je kiosek, kde se můžete občerstvit. Pokud zavoláte mlynářce dopředu (581 625 293), je možné si domluvit prohlídku mlýnu. Mlýn je zapsaný do státního seznamu kulturních památek. Jedná se o nejzachovalejší dřevěný mlýn v ČR.

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Kačka Bětka

Jmenuji se Bětka a v prosinci se nám narodil syn Kubík. Než jsem odešla na mateřskou, dělala jsem vedoucí námořního (importního) oddělení v logistické firmě. Když jsem byla malá, tak jsme si často se sestrou, sestřenicemi a bratranci připravovali různé stezky odvahy. Moc ráda na tu dobu vzpomínám. Proto bych chtěla něco takového připravit pro mého synka a další děti.