Kostelník Popleta a ztracený klíč

Větrný mlýn, Partutovice

12 návštěv, 4.1 (4)

author avatar

Vytvořil/a:

Kačka Bětka

Věkový rozsah2 - 5 let Délka trasy1.5 km Doba výletu90 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Kostelník Popleta ztratil klíče od zvonice. Ať hledal, jak hledal, nikde je najít nemohl. Příští týden se má jeho vnučka Adélka vdávat a on je nutně potřebuje, aby si odemknul zvonici a mohl jí zazvonit na svatbě. Pomůžeš Popletovi klíče najít?"

Popis

V tomto příběhu pomáháte kostelníkovi Popletovi najít klíče od zvonice. Začínáte u kostela a pomocí zvířátek a pohádkových bytostí jdete po Popletových stopách. Na cestě vás čeká 6 stanovišť a stejné množství úkolů.

Cesta

Trasa vede od kostela k mlýnu a zase zpět. Cesta je označena ukazateli na mlýn. Je dobře přístupná pro kočárek. U mlýna je kousek cesty (cca 20-30 m) po trávě. U kostela je autobusová zastávka „Partutovice horní konec“. V mlýně je kiosek, kde se můžete občerstvit. Pokud zavoláte mlynářce dopředu (581 625 293), je možné si domluvit prohlídku mlýnu. Mlýn je zapsaný do státního seznamu kulturních památek. Jedná se o nejzachovalejší dřevěný mlýn v ČR.

Výlet vám přináší

Kačka Bětka author avatar

Jmenuji se Bětka a v prosinci se nám narodil syn Kubík. Než jsem odešla na mateřskou, dělala jsem vedoucí námořního (importního) oddělení v logistické firmě. Když jsem byla malá, tak jsme si často se sestrou, sestřenicemi a bratranci připravovali různé stezky odvahy. Moc ráda na tu dobu vzpomínám. Proto bych chtěla něco takového připravit pro mého synka a další děti.