Matematická škola kouzelnice Slaměnky

Kralický sněžník, Šumperk

2 návštěvy, 4.5 (1)

author avatar

Vytvořil/a:

Anajka

Věkový rozsah3 - 8 let Délka trasy7.8 km Doba výletu470 min SjízdnostBez kočárku
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Pod Kralickým Sněžníkem žije kouzelnice Slaměnka. Slaměnka vede kouzelnickou matematickou školu. Chceš se s ní vydat na výlet a vyřešit její matematické úkoly?"

Popis

Kouzelnice Slaměnka provádí výletníky přírodou pod Kralickým Sněžníkem a zároveň s nimi opakuje různé matematické úkoly.

Cesta

Cesta začíná u chaty Slaměnka ve výšce 1116 m. n. m. Čeká vás cesta po sjezdovce, po zpevněných cestách, ale i těžším terénem a není vhodná pro kočárky ani kola. Těšit se můžete na krásnou přírodu a v cíli na další zábavnou hru. Jednoduše pak lze dokončit okruh a buď pěšky nebo opět lanovkou se přesunout k chatě Marcelka. Po cestě je možnost osvěžit se v potoce (doporučujeme náhradní oblečení s sebou). Občerstvení je možné v chatě Marcelka.

Upozornění

  • Na začátek trasy je nejlepší se dostat lanovou dráhou Sněžník.

Výlet vám přináší

Anajka author avatar

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.