Nástrahy zámeckého parku

Podvinný mlýn, Vysočany

106 návštěv, 4.8 (43)

author avatar

Vytvořil/a:

Míša Vejmelková

Věkový rozsah3 - 7 let Délka trasy0.6 km Doba výletu40 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Nedaleko se nachází krásný zámek. Princezna Notička ovšem odmítá návštěvy, a tak je téměř nemožné se k zámku dostat. Zkus překonat všechny nástrahy a zjistit, z jakého důvodu je princezna tak nepřátelská."

Popis

Příběh je o rozzlobené princezně, na jejíž přání král zařídil, aby jejich zámek nemohl nikdo navštěvovat. Pomáhají mu v tom pohádkové bytosti, které připravují těžko překonatelné nástrahy na cestě zahradou směrem k zámku. Děti mají za úkol překážky překonat a tak princezně zlepšit náladu. Čeká na vás po cestě 7 stanovišť a 10 úkolů.

Cesta

Terén je zpevněný, rovinatý, celoročně sjízdný i s městským kočárkem. Výlet je nejlepší absolvovat pěšky, trasa je ale vhodná i pro kola a odrážedla. Park se nachází se přímo u cyklostezky. V parku můžete vidět kachny a ryby (v jezírku u hradu), při troše štěstí se vám ukáže i nutrie. Rozlehlá louka přímo na trase vybízí ke hře s létajícím talířem, míčem nebo třeba k rodinněmu picnicu na dece.

Výlet vám přináší

Míša Vejmelková author avatar

Jmenuji se Míša a jsem maminkou dvou malých dětí, Adélky (3 roky) a Tomáška (1 rok). Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem pracovala jako manažerka v mediální agentuře, nyní mě na jeden a půl úvazku vytěžují moje děti. Ve zbylém čase jsem chtěla dělat něco smysluplného a postupně jsme s manželem došli k myšlence vytvořit aplikaci naplněnou hravými výlety v přírodě pro děti. Jako malé dítě jsem s rodiči a sestrami výletila téměř každý víkend a dodnes si pamatuji, jaký to byl zážitek, když se za výletem skrývala zároveň cesta za nějakým dobrodružstvím. Ráda bych teď takové zážitky vytvářela pro další děti.