O zakletém permoníkovi

Dálejské údolí, Hlubočepy

46 návštěv, 4.8 (21)

author avatar

Vytvořil/a:

Anajka

Věkový rozsah5 - 9 let Délka trasy0.8 km Doba výletu50 min SjízdnostBez kočárku
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Vydejte se po stopách permoníka Karlíka. Buďte opatrní, ale zároveň odvážní, zjistěte jméno Karlíkovy milé a zbavte permoníka Karlíka jeho prokletí."

Popis

V tomto příběhu navštěvujete místa, kde se pohyboval Permoník Karlík. Dozvíte se o lomu mnoho zajímavostí, a nejen o lomu. Dostanete se i do tunelu a pod zem.

Cesta

Trasa začíná v ulici K Holému vrchu, kde lze dobře zaparkovat. MHD se na místo dostanete ze zastávky Řeporyjské náměstí. Cesta vede po silnici, po pastvině, po vyšlapaných cestičkách mezi skalkami, ale taky pod zemí! Není vhodná pro kočárek a ani pro osoby, které mají strach ze tmy a uzavřených prostorů. Celý výlet je okružní. parkování: 50.0297708N, 14.3167472E

Upozornění

  • Trasa vede přírodou bez možnosti občerstvení, proto svačinu vezměte s sebou.
  • Hodit se určitě bude i baterka nebo čelovka.

Výlet vám přináší

Anajka author avatar

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.