O zatoulaném Hejkalovi I

Vytvořil(a):

Anajka

Místo:Lidové sady - ZOO, Liberec
Věk dětí:5-8 let
Délka trasy:3.1 km
Doba výletu:3h 10min
Kočárek:Ne

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku Hejkal
  • Diplom Hejkal
Hejkal

65

Popis trasy

V tomto příběhu procházíte krásnými lesy podél potoka, plníte úkoly a hledáte, kde by asi Hejkal mohl být schovaný.

Trasa začíná nedaleko zoologické zahrady. Parkovat lze buď na oficiálním parkovišti ZOO (placené, cca 250 m od startu výletu), nebo přímo u startu, nebo v ulicích Javorová, Vnislavova, Stroupežnického (zdarma). Výlet vede lesem, nejprve proti toku Jizerského potoka kolem Lesního koupaliště (možnost koupání), později po silnici a na konci opět kousek lesem. Nazpět je možno se dostat buď stejnou cestou (v tom případě doporučuji výlet O zatoulaném Hejkalovi II, který je okružní a obsahuje úkoly i během zpáteční cesty), nebo z cíle sejít z kopce a nasednout na autobus č. 18, kterým jsou to 4 zastávky nad ZOO a pak cca 1,5 km k vašemu autu, anebo dojet do centra města (10 minut autobusem).

Cesta je sjízdná se sportovním kočárkem, pouze od cíle výletu k autobusu vede z prudkého kopce náročným terénem. Sjet se dá i s kočárem, ale nedoporučujeme. Po cestě narazíte na možnost koupání. K této cestě existuje alternativní výlet O zatoulaném Hejkalovi II., příběh je velmi podobný, velká část úkolů stejná. Výlet se liší hlavně v trase. i: Pro splnění jednoho úkolu budete potřebovat látkový kapesník.

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Anajka

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.