O zatoulaném Hejkalovi I

Lidové sady - ZOO, Liberec

7 návštěv, 5.0 (2)

author avatar

Vytvořil/a:

Anajka

Věkový rozsah5 - 8 let Délka trasy3.1 km Doba výletu190 min SjízdnostBez kočárku
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Kdysi dávno žil nedaleko zoologické zahrady Hejkal, který rád strašil lidi. Jednou se však sám polekal řevu rozzuřené lvice, rozběhl se rychle do lesa, až se nadobro ztratil. Pomůžete Hejkala najít?"

Popis

V tomto příběhu procházíte krásnými lesy podél potoka, plníte úkoly a hledáte, kde by asi Hejkal mohl být schovaný.

Cesta

Trasa začíná nedaleko zoologické zahrady. Parkovat lze buď na oficiálním parkovišti ZOO (placené, cca 250 m od startu výletu), nebo přímo u startu, nebo v ulicích Javorová, Vnislavova, Stroupežnického (zdarma). Výlet vede lesem, nejprve proti toku Jizerského potoka kolem Lesního koupaliště (možnost koupání), později po silnici a na konci opět kousek lesem. Nazpět je možno se dostat buď stejnou cestou (v tom případě doporučuji výlet O zatoulaném Hejkalovi II, který je okružní a obsahuje úkoly i během zpáteční cesty), nebo z cíle sejít z kopce a nasednout na autobus č. 18, kterým jsou to 4 zastávky nad ZOO a pak cca 1,5 km k vašemu autu, anebo dojet do centra města (10 minut autobusem). Cesta je sjízdná se sportovním kočárkem, pouze od cíle výletu k autobusu vede z prudkého kopce náročným terénem. Sjet se dá i s kočárem, ale nedoporučujeme. Po cestě narazíte na možnost koupání. K této cestě existuje alternativní výlet O zatoulaném Hejkalovi II., příběh je velmi podobný, velká část úkolů stejná. Výlet se liší hlavně v trase. i: Pro splnění jednoho úkolu budete potřebovat látkový kapesník.

Výlet vám přináší

Anajka author avatar

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.