O zatoulaném Hejkalovi II

Lidové sady - ZOO, Liberec

9 návštěv, 5.0 (3)

author avatar

Vytvořil/a:

Anajka

Věkový rozsah5 - 8 let Délka trasy2.3 km Doba výletu140 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Kdysi dávno žil nedaleko zoologické zahrady Hejkal, který rád strašil lidi. Jednou se však sám polekal řevu rozzuřené lvice, rozběhl se rychle do lesa, až se nadobro ztratil. Pomůžete Hejkala najít?"

Popis

V tomto příběhu procházíte krásnými lesy podél potoka, plníte úkoly a hledáte, kde by Hejkal mohl být schovaný.

Cesta

Trasa začíná nedaleko zoologické zahrady. Parkovat lze buď na oficiálním parkovišti ZOO (placené, cca 250m od startu výletu), nebo přímo u startu, nebo v ulicích Javorová, Vnislavova, Stroupežnického (zdarma). Výlet vede lesem, nejprve proti toku Jizerského potoka kolem Lesního koupaliště (možnost koupání) a opět kousek lesem. Výlet je okružní a cesta nazpět vede stejnou trasou. Cesta je průjezdná s terénním kočárkem. V letních měsících je po cestě možnost koupání. Malé občerstvení je možné na Lesním koupališti (v závislosti na roční době a počasí). i: K této hře existuje alternativa "O zatoulaném Hejkalovi I". Příběh i většina úkolů jsou téměř stejné, rozdíl je v trase, na které se hra odehrává, a v posloupnosti plnění úkolů.

Výlet vám přináší

Anajka author avatar

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.