Pašerácká jízda

Bolkov, Rudník

Žádné návštěvy, buďte první!

author avatar

Vytvořil/a:

MAS Krkonoše

Věkový rozsah3 - 99 let Délka trasy5 km Doba výletu150 min SjízdnostBez kočárku
Google Play download button App Store download button

"Najděte cestu k tajné skrýši v lese, kde získáte vzkaz od pašeráků. Nenechte se chytit strážci hranic! Za předání vzkazu vám hostinský zapůjčí saně pro vaši pašeráckou jízdu."

Popis

Pašeráci nechali v tajné skrýši v lese nad Bolkovem vzkaz. Je pro místního hostinského, kterému přes hranice v zimě doručují zboží. Ten na jejich zprávu čeká, ale nemůže se do lesa sám vypravit, protože ho všichni strážci hranic znají. Vaším úkolem je tajnou skrýš najít, odemknout a vyřídit vzkaz od pašeráků hostinskému, který vás odmění.

Cesta

trasa 5-6 km, cca 2,5 h, náročnější terén do kopce (vhodné pro dospělé a větší děti). Cesta je v lese a na louce značena modrými provázky. Na hostinského zazvoňte, dá vám mapku a půjčí dalekohled. Podle mapky a informací v aplikaci najdete jednotlivá stanoviště s úkoly. Jejich vyřešením získáte kód pro odemknutí pašerácké skrýše. Najděte v ní vzkaz, který předáte hostinskému. Ten vám za odměnu půjčí originální saně na 1-2h. Upozornění: Hru hrajete na své vlastní bezpečí, nepřeceňujte své síly, chovejte se zodpovědně k přírodě i ke zvířatům. Za bezpečnost dětí odpovídají jejich rodiče.

Výlet vám přináší

MAS Krkonoše author avatar

Místní akční skupina vznikla v roce 2005 jako občanské sdružení a byla jednou ze zakládajících organizací, které vytvořily v České republice regionální značení pro řemeslníky a zemědělce. Značka pomáhá zviditelnit region Krkonoš se zachovalou přírodou, která je národním pokladem a součástí chráněných území NATURA 2000.