Po stopách loupežníka Prastava

Lom Prastav, Hlubočepy

43 návštěv, 4.7 (14)

author avatar

Vytvořil/a:

Anajka

Věkový rozsah5 - 9 let Délka trasy1.4 km Doba výletu80 min SjízdnostBez kočárku
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Kdysi dávno žil ve Stodůlkách loupežník Prastav. Ačkoliv přepadával bohaté a lakomé lidi a jistě uloupil spoustu zlata, jeho poklad se nikdy nenašel. Podaří se vám Prastavův poklad vypátrat? K jeho odhalení navíc budete potřebovat tajné heslo, které se v průběhu cesty dozvíte."

Popis

Příběh vás vede po místech, kde údajně ukryl loupežník Prastav své poklady. Jelikož se jedná o poukrývaný poklad, můžete přidat na autentičnosti tím, že na jednotlivých stanovištích nebo v cíli nenápadně vytrousíte čokoládové mince nebo jiný pokládek. Není to ale nutné.

Cesta

Trasa vede od sídliště Velká Ohrada přes Dalejské údolí. Trasa není okružní! Pro cestu zpět lze využít nejbližší vlakové spojení z Holyně, nebo dojít cca 700m na autobus z Holyně a nebo cca 1,4km na konečnou tramvají Barrandov. Je samozřejmě možné vrátit se stejnou cestou zpět. Cesta vede terénem a není vhodná pro kočárky.

Upozornění

  • Kousek před koncem výletu je krásné ohniště, kde si lze například opéci buřty.
  • Nezapomeňte svačinku, cestou není žádná možnost občerstvení.

Výlet vám přináší

Anajka author avatar

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.