Pomocníci víly Motolinky

Motolský potok, Motol

88 návštěv, 4.9 (29)

author avatar

Vytvořil/a:

Anajka

Věkový rozsah3 - 7 let Délka trasy0.8 km Doba výletu50 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Víla Motolinka se pravidelně stará o krásu a zdraví přírody v údolí Motolského potoka. Teď však byla nemocná a nic není tak, jak by mělo být. Pomůžete víle postarat se o přírodu, aby byla zas krásná a lákala nás k výletům i odpočinku?"

Popis

V tomto příběhu pomáhají děti víle Motolince postarat se o přírodu a obyvatele Motolského potoka. Dozvíte se také něco o místní fauně a flóře.

Cesta

Trasa začíná na ulici Sárská. Celý výlet vede po zpevněných cestách a je vhodný i pro městské kočárky a golfky. Kromě našeho výletu vás čekají krásné naučné tabule, kde se dozvíte něco o okolní přírodě, potkáte ale taky plno míst k odpočinku či pikniku. Výlet a příběh je určen pro děti 3-5 let, ale je doplněn otázkami i pro sourozence školního věku (vždy v těžší variantě úkolu). Trasa končí na dětském hřišti.

Upozornění

  • Kousek před koncem výletu je krásné ohniště, kde si lze například opéci buřty.

Výlet vám přináší

Anajka author avatar

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.