Praotec Čech a hora Říp

Vytvořil(a):

Milada Kubátová

Místo:Hora Říp, Litoměřice
Věk dětí:4-10 let
Délka trasy:1.5 km
Doba výletu:1h 30min
Kočárek:Ne

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku Hora Říp s rotundou
  • Diplom Hora Říp s rotundou
Hora Říp s rotundou

30

Popis trasy

Výlet na horu Říp může probíhat zcela normálně. Anebo také ne! Zkuste se vydat na trasu akčnější a veselejší, s nádechem historie a přírody kolem. Nechte se zlákat drobnostmi, které tato legendární cesta nabízí. Čeká na vás 6 úkolů, kde potrápíte svaly (i vy, rodiče), mozek a celý zbytek těla.

Trasa vede na horu Říp podél dobře turisticky značené stezky. Není vedena jako okruh, začíná se nedaleko parkoviště v Rovné a končí u Rotundy sv. Jiří a sv. Vojtěcha. Trasa není vhodná pro kočárek, je velmi náročná (pokud kočárek vezmete, počítejte s tím, že jeho tlačení nahoru a brždění dolů vám sebere hodně sil).S sebou doporučuji piknikovou deku, svačinu a na jeden z úkolů lano nebo provaz (klidně i švihadlo) cca 1 metr dlouhé. Úplně nahoře je restaurace otevřená dle sezóny (otevírací dobu lze dohledat na internetu). V rotundě se platí vstupné pro dospělého 60 Kč, děti do 15 let zdarma, ale do věže se nedostanete. Na trase není žádné dětské hřiště.

Nezapomeňte lano, provaz nebo švihadlo na jeden z úkolů!

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Milada Kubátová

Jmenuji se Milada a jsem maminkou dvou milovaných dětí. Velice ráda s nimi cestuji, výletuji a bavím se tak, jak by to měl dělat každý správný rodič :) Kromě jiného píšu články, knihy a také se věnuji focení. Moji zálibou je psaní pohádek a pohádkových příběhů. Proto bych Vás chtěla pozvat na Hravé výlety plné fantazie a nekončícího poznání!