Přátelé veverky Zrzečky

Vytvořil(a):

Lucie Horáková

Místo:Čimický háj, Čimice
Věk dětí:3-7 let
Délka trasy:900 m
Doba výletu:50 min
Kočárek:Pouze terénní

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku Veverka Zrzečka
  • Diplom Veverka Zrzečka
Veverka Zrzečka

50

Popis trasy

V tomto příběhu jde o pomoc veverce Zrzečce s hledáním ztracených lesních přátel. Postupně se dozvídáte, kdo zmizel a jak mu pomoci zpět, za to většinou dostanete oplátkou další tip, kam pokračovat. Cílem je veverčino nejoblíbenější místo v lese, kam vás jako poděkování za pomoc zavede.

Trasa vede nezpevněnými cestami Čimického háje. Jde projít s kočárkem, jen v případě deštivých dní hrozí v jednom úseku rozbahnění cesty, která je pak pro kočárek ne uplně přátelská. Trasa je postavena jako ne zcela uzavřený okruh. Cíl trasy je uprostřed Čimického háje, pokud pojedete MHD, je třeba počítat ještě s energií na cestu na zastávku na jednom či druhém konci lesa.

Nedaleko cíle je cukrárna a hospůdka s pískovištěm a betonovým pláckem s brankami a basketovým košem. Pokud máte dalekohled, může se vám hodit. Na konci trasy sídlí puštík, můžete ho zkusit najít (bez dalekohledu se ale obejdete, není součástí příběhu)

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Lucie Horáková

Jmenuji se Lucka a jsem maminkou dvou malých dětí, Tomáška (4 roky) a Aničky (0,5 roku). Vystudovala jsem biologii na PřF UK, protože mě baví odhalovat tajemství a zákonitosti přírody. Zároveň pracuji v The Little Gym Praha, kde si užívám práci s těmi nejvděčnějšími a zároveň nejupřímnějšími lidmi – dětmi. Nápad hravých výletů pro děti mě hned nadchl – to je něco pro mou hravou duši! Jsem moc ráda, že mohu přispět k projektu, který pomáhá rodičům motivovat děti k pohybu v přírodě a věřím, že díky němu si ho budou celé rodiny zase o trochu víc užívat!