Přátelé veverky Zrzečky

Čimický háj, Čimice

78 návštěv, 4.8 (26)

author avatar

Vytvořil/a:

Lucie Horáková

Věkový rozsah3 - 7 let Délka trasy0.9 km Doba výletu50 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Veverka Zrzečka má v lese spoustu kamarádů, ale poslední dobou se jí nedaří žádného potkat. Pomůžete zjistit, kde jsou? Dozvíte se, proč zmizeli, a jak je dostat zpět do lesa."

Popis

V tomto příběhu jde o pomoc veverce Zrzečce s hledáním ztracených lesních přátel. Postupně se dozvídáte, kdo zmizel a jak mu pomoci zpět, za to většinou dostanete oplátkou další tip, kam pokračovat. Cílem je veverčino nejoblíbenější místo v lese, kam vás jako poděkování za pomoc zavede.

Cesta

Trasa vede nezpevněnými cestami Čimického háje. Jde projít s kočárkem, jen v případě deštivých dní hrozí v jednom úseku rozbahnění cesty, která je pak pro kočárek ne uplně přátelská. Trasa je postavena jako ne zcela uzavřený okruh. Cíl trasy je uprostřed Čimického háje, pokud pojedete MHD, je třeba počítat ještě s energií na cestu na zastávku na jednom či druhém konci lesa. Nedaleko cíle je cukrárna a hospůdka s pískovištěm a betonovým pláckem s brankami a basketovým košem. Pokud máte dalekohled, může se vám hodit. Na konci trasy sídlí puštík, můžete ho zkusit najít (bez dalekohledu se ale obejdete, není součástí příběhu)

Upozornění

  • V cíli hnízdí sova – pokud máte doma dalekohled, doporučuji přibalit s sebou, zážitek pak bude o to umocněnější (starší děti a dospěláci ji zvládnou vidět i bez dalekohledu, pro mladší je to většinou dost náročné)

Výlet vám přináší

Lucie Horáková author avatar

Jmenuji se Lucka a jsem maminkou dvou malých dětí, Tomáška (4 roky) a Aničky (0,5 roku). Vystudovala jsem biologii na PřF UK, protože mě baví odhalovat tajemství a zákonitosti přírody. Zároveň pracuji v The Little Gym Praha, kde si užívám práci s těmi nejvděčnějšími a zároveň nejupřímnějšími lidmi – dětmi. Nápad hravých výletů pro děti mě hned nadchl – to je něco pro mou hravou duši! Jsem moc ráda, že mohu přispět k projektu, který pomáhá rodičům motivovat děti k pohybu v přírodě a věřím, že díky němu si ho budou celé rodiny zase o trochu víc užívat!