Praotec Čech a hora Říp

Hora Říp, Litoměřice

22 návštěv, 4.6 (14)

author avatar

Vytvořil/a:

Milada Kubátová

Věkový rozsah4 - 10 let Délka trasy1.5 km Doba výletu90 min SjízdnostBez kočárku
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Tento výlet vás zavede na horu Říp, ale akčnějším a veselejším způsobem, než je obvyklé. Čeká na vás cestou 6 zábavných úkolů."

Popis

Výlet na horu Říp může probíhat zcela normálně. Anebo také ne! Zkuste se vydat na trasu akčnější a veselejší, s nádechem historie a přírody kolem. Nechte se zlákat drobnostmi, které tato legendární cesta nabízí. Čeká na vás 6 úkolů, kde potrápíte svaly (i vy, rodiče), mozek a celý zbytek těla.

Cesta

Trasa vede na horu Říp podél dobře turisticky značené stezky. Není vedena jako okruh, začíná se nedaleko parkoviště v Rovné a končí u Rotundy sv. Jiří a sv. Vojtěcha. Trasa není vhodná pro kočárek, je velmi náročná (pokud kočárek vezmete, počítejte s tím, že jeho tlačení nahoru a brždění dolů vám sebere hodně sil).S sebou doporučuji piknikovou deku, svačinu a na jeden z úkolů lano nebo provaz (klidně i švihadlo) cca 1 metr dlouhé. Úplně nahoře je restaurace otevřená dle sezóny (otevírací dobu lze dohledat na internetu). V rotundě se platí vstupné pro dospělého 60 Kč, děti do 15 let zdarma, ale do věže se nedostanete. Na trase není žádné dětské hřiště. Nezapomeňte lano, provaz nebo švihadlo na jeden z úkolů!

Výlet vám přináší

Milada Kubátová author avatar

Jmenuji se Milada a jsem maminkou dvou milovaných dětí. Velice ráda s nimi cestuji, výletuji a bavím se tak, jak by to měl dělat každý správný rodič :) Kromě jiného píšu články, knihy a také se věnuji focení. Moji zálibou je psaní pohádek a pohádkových příběhů. Proto bych Vás chtěla pozvat na Hravé výlety plné fantazie a nekončícího poznání!