Saunáčkovo dobrodružství

Praha 8 Troja, Praha

9 návštěv, 3.9 (4)

author avatar

Vytvořil/a:

Karolína Havelková, Relaxtroja

Věkový rozsah3 - 8 let Délka trasy1 km Doba výletu30 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky

"Vydejte se s námi na pravidelnou Saunáčkovu procházku. Saunáček je malý skřítek, který bydlí a stará se o rodinnou saunu v Troji. Miluje přírodu a proto každé ráno vyráží na malou procházku do lesíka. Zjistěte s námi kudy chodí a co ho na procházce čeká."

Popis

Nedaleko odtud v přízemí velkého béžovo oranžového domu s modrými zábradlími bydlí skřítek Saunáček. Skřítek je to šikovný a pracovitý. Má malý byteček a pečuje o místo, které navštěvují malí, velcí, holčičky i kluci aby si odpočinuli a nabrali síly. Skřítek má moc rád přírodu, teplo i zimu. Když ráno vstane poklidí aby bylo všude čisto a vyrazí na procházku do blízkého lesíka aby si protáhl nožičky a přivítal nový den. Protože si rád hraje a dovádí vždy po cestě vymysli nějakou kulišárnu. Zkus jít v jeho stopách a zjistit jaké kulišárny si pro tebe a tvé kamarády, rodiče, prarodiče Saunáček připravil.

Cesta

Stezka je částečně namluvená jako audiokniha, budou se Vám možná tedy hodit sluchátka. Kus cesty vede po stezce, kus cesty je po asfaltové cestě, po cestě potkáte několik laviček, kde si můžete odpočinout a dát si něco na zub z vlastních zásob. Stezka vede lesíkem a chvíli se zastavíme i na paloučku. Automobil je možné nechat na parkovišti botanické zahrady hned vedle začátku stezky.

Výlet vám přináší

Karolína Havelková, Relaxtroja author avatar

Krásný den, jsem pedagog, milovník přírody, pohádek a her. Příběh jsem tvořila ze záměrem poukázat na to, co všechno je možné v přírodě dělat. Stačí se rozhlédnout, zahodit starosti za hlavu a pokusit se užít si ta kouzelná místa, která nám příroda nabízí naplno. Příběh je interaktvní a využívá hojně prostředí ve kterém se nachází. Seznamuje děti i dospělé s přírodou a poskytuje i malé nahlédnutí do problematiky saunování.