Schovaný bráška myšky Řepinky

Skanzen Řepora, Řeporyje

84 návštěv, 4.8 (31)

author avatar

Vytvořil/a:

Anajka

Věkový rozsah3 - 6 let Délka trasy1.7 km Doba výletu100 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Žili byli kdysi dva myší sourozenci. Myška Řepinka a myšák Řepík. Jednoho dne se Řepík vytratil ze společného pelíšku. Nechal Řepince pod polštářem kus papíru s mapou a nápovědou, kde ho má hledat. Pomůžete Řepince najít brášku?"

Popis

Příběh vás zavede do rajónu dvou malých myšek. S myškou Řepinkou se vydáte po stopách jejího brášky a objevíte mnoho míst, kde si myšky hrajou a dovádí.

Cesta

Trasa je zčásti okružní. Zpočátku vede mezi domy po silnici, postupně se dostanete do krásné přírody, objevíte několik vodních ploch podél Dalejského potoka. Celá trasa je zpevněná, pouze v jednom místě je třeba překonat stoupání v terénu, jedná se zhruba o 50 metrů. Po cestě narazíte na bývalý skanzen Řepora. Ten je bohužel pro veřejnost zavřený. Zaparkovat lze například v ulici U Výkupního střediska. Nejbližší zastávka MHD je Řeporyjské náměstí.

Upozornění

  • V místě není možnost občerstvení.
  • Část cesty může být po dešti blátivá.

Výlet vám přináší

Anajka author avatar

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.