Školník Dědina

Liboc, Praha

25 návštěv, 4.8 (10)

author avatar

Vytvořil/a:

Lucie Válová

Věkový rozsah3 - 8 let Délka trasy1.1 km Doba výletu70 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"I na sídlišti jsou zajímavá místa. Když měl školník z místní základí školy pan Dědina po práci, připravil pro všechny zvídavé děti (a jejich rodiče) procházku plnou zajímavých úkolů a také zajímavostí. "

Popis

V tomto příběhu si projdete klidnou trasu a přesvědčíte se, že i prostor malého sídliště je plný zajímavostí a dá se využít k zábavě i ponaučení.

Cesta

Trasa vede sídlištěm Dědina, nepřekonává žádné bariéry ani silnici, je perfektně sjízdná pro kočárek nebo kolo. Start cesty je od autobusové zastávky Sídliště na Dědině (bus 108, 191, 225). Cesta vás provede kolem několika dětských hřišť, cvičebních prvků pro dospělé a piknikové místo. Jednoduchá a sjízdná trasa, která vede přes několik dětských hřišť, jedno z nich je nová kuličová dráha, proto doporučuji vzít s sebou kuličky. Upotřebíte také míč (fotbalový anebo menší na házení do koše) a šátek či šálu, přes kterou není vidět. Po cestě je mnoho krmítek pro ptáčky, můžete vzít s sebou také něco na přilepšenou.

Výlet vám přináší

Lucie Válová author avatar

Jmenuji se Lucie a jsem pyšnou maminkou dcery a syna. Mým profesním domovem je Univerzita Karlova, ale za svůj pracovní život jsem prošla různými úrovněmi vzdělávání. Od učení angličtiny dvouletých dětí, přes filosofii na gymnáziu, dobrovolničení na střední škole v Maroku i pokusy naučit česky dospělé cizince. Jsem hrado-zámecká milovnice, zbožňuji toulání přírodou, nadchla mě jóga a jsem závislá na sušeném mangu a zdravém mlsání vůbec. Doufám, že svými hravýlety potěším aspoň jedno dětské srdce.