Škrpál skřítka Pepíka

okolí Botiče, Záběhlice

92 návštěv, 4.7 (35)

author avatar

Vytvořil/a:

Milada Kubátová

Věkový rozsah3 - 7 let Délka trasy2.7 km Doba výletu160 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Jednoho dne se rozhodl lesní skřítek Pepík vykoupat v potoce Botič, když tu mu náhle velká voda odnesla na kraji břehu položený dlouhý barevný škrpál. Pepík neváhal a vydal se podél břehu svou kouzelnou botu najít. Pomůžeš mu s hledáním? "

Popis

V tomto výletu budete pomáhat skřítkovi Pepíkovi chytat jeho ztracený škrpál, který mu odnesla velká voda. Čeká na Vás trasa plná záludných úkolů.

Cesta

Trasa vede krásnou přírodou pražského Trojmezí kolem potoka Botiče, je přístupná pro kočárek s lepšími koly, pro menší děti doporučuji kolo/odrážedlo a svačinu :) Trasa není postavena jako okruh, začíná kousek od zastávky „Hostivařské náměstí“ a končí u zastávky „U lípy“. V oblasti se vyskytuje spousta živočichů (koně, kachny, veverky, lesní živočichové...), po cestě uvidíte také ovce nebo ryby, které se vyhřívají u mostu. Krom jiného poznáte všechny tajemné meandry Botiče, uvidíte skrytý jez Marcela, zahrádkářskou oblast v Záběhlicích nebo výhled na pražské Trojmezí (Praha 10, Praha 11 a Praha 15).

Výlet vám přináší

Milada Kubátová author avatar

Jmenuji se Milada a jsem maminkou dvou milovaných dětí. Velice ráda s nimi cestuji, výletuji a bavím se tak, jak by to měl dělat každý správný rodič :) Kromě jiného píšu články, knihy a také se věnuji focení. Moji zálibou je psaní pohádek a pohádkových příběhů. Proto bych Vás chtěla pozvat na Hravé výlety plné fantazie a nekončícího poznání!