Stezka ducha Lapiducha

Bohnické údolí, Bohnice

2 návštěvy, 4.5 (1)

author avatar

Vytvořil/a:

Lucie Válová

Věkový rozsah5 - 10 let Délka trasy1.3 km Doba výletu80 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Duch Lapiduch

Duch Lapiduch

"Máš odvážné srdce, bystrou hlavu a tvé nohy se nebojí vyšlápnout velký kopec? Vydej se na stezku plnou úkolů, kde duch Lapiduch otestuje nejen tvou fyzičku, ale i to, zda se umíš zastavit a naslouchat."

Popis

Stezka určená pro mladší školní děti. Cestou plní úkoly v příběhu, který musí děti projevit malinko víc odvahy než na obyčejné procházce. Duch Lapiduch celý život pracoval v psychiatrické léčebně a na svou práci rád vzpomíná. S sebou se vám bude hodit šátek na zavázání očí a telefon se selfie foťákem.

Cesta

Stezka provází odvážlivce terénem Podhoří. Má 6 zastavení a je téměř okružní. Přestože není dlouhá, v první části sejdete kopec, který musíte posléze vyšlapat. Lze ji absolvovat s terénním kočárkem, ale není to jednoduché - zvláště za mokrého počasí.

Praktické informace

Chcete-li stezku udělat pro děti ještě dobrodružnější, nechte je jít od stanoviště 4 (Pařezy) samotné (nebo se starším sourozencem), děti budou pokračovat za pátým zastavením stále kupředu (nelze sejít z cesty) a vy půjdete nahoru tou samou cestou, jakou jste přišli (= horní cesta). Děti budete mít stále na očích (na cestě pár metrů pod vámi) a sejdete za nimi na páté zastavení (Lavička).

O autorce

Lucie Válová author avatar

Jmenuji se Lucie a jsem pyšnou maminkou dcery a syna. Mým profesním domovem je Univerzita Karlova, ale za svůj pracovní život jsem prošla různými úrovněmi vzdělávání. Od učení angličtiny dvouletých dětí, přes filosofii na gymnáziu, dobrovolničení na střední škole v Maroku i pokusy naučit česky dospělé cizince. Jsem hrado-zámecká milovnice, zbožňuji toulání přírodou, nadchla mě jóga a jsem závislá na sušeném mangu a zdravém mlsání vůbec. Doufám, že svými hravýlety potěším aspoň jedno dětské srdce.