Tajný lektvar alchymisty Maxmiliána - Vyšehrad

Vyšehrad, Praha

39 návštěv, 4.7 (16)

author avatar

Vytvořil/a:

Anajka

Věkový rozsah5 - 8 let Délka trasy0.9 km Doba výletu50 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Výroba lektvaru věčného mládí byla příčinou tragického úmrtí mladého talentovaného mnicha. Část tajného receptu se dochovala v malém hnědém notesu, chybí v něm však několik stran. Podaří se vám najít chybějící stránky a elixír věčného mládí dokončit?"

Popis

V tomto příběhu děti plněním úkolů objevují stránky s ingrediencemi do tajného receptu.

Cesta

Trasa začíná na konci ulice Lumírova na kraji Lumírových sadů (nejbližší tramvajová zastávka je Ostrčilovo náměstí). Parkování zahrnuje modré, ale i fialové zóny, kde lze parkovat za poplatek. Cesta je zpočátku parkem do kopce a vede kolem malého dětského hřiště. Druhá část výletu je již nahoře na Vyšehradě. Trasa není okružní a je vhodná i pro kočárek. Na Vyšehradě je WC i možnost občerstvení. Po cestě se vám bude hodit tužka a papír.

Výlet vám přináší

Anajka author avatar

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.