Tajný lektvar alchymisty Maxmiliána

Králíky, Šumperk

10 návštěv, 5.0 (3)

author avatar

Vytvořil/a:

Anajka

Věkový rozsah5 - 8 let Délka trasy2.4 km Doba výletu140 min SjízdnostBez kočárku
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Výroba lektvaru věčného mládí byla příčinou tragického úmrtí mladého talentovaného mnicha. Část tajného receptu se dochovala v malém hnědém notesu, chybí v něm však několik stran. Podaří se vám najít chybějící stránky a elixír věčného mládí dokončit?"

Popis

V tomto příběhu děti plněním úkolů objevují stránky s ingrediencemi do tajného receptu.

Cesta

Trasa začíná na konci ulice Sadová v obci Králíky, kde lze bez problémů zaparkovat. Cesta vede zpočátku alejí do kopce a tato část není vhodná pro kočárek. Pokud je vás více dospělých, lze se rozdělit, přejet autem ulicí Hedečskou až ke klášteru a spolu s kočárkem se přidat k ostatním přibližně v půlce příběhu. Zároveň tak menším dětem ušetříte cestu zpět z kopce. Jinak je výlet neokružní. Na vrcholu kopce je možno se občerstvit, nakoupit drobné upomínkové předměty, nebo si prohlédnout místní kostel (http://klasterkraliky.cz).

Výlet vám přináší

Anajka author avatar

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.