Víla Meducínka a léčivé perly

Vytvořil(a):

Anajka

Místo:Motolský potok, Motol
Věk dětí:2-5 let
Délka trasy:200 m
Doba výletu:10 min
Kočárek:Pouze terénní

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku Víla Meducínka
  • Diplom Víla Meducínka
Víla Meducínka

30

Popis trasy

V tomto výletě se vydáte hledat perly do léčivého náhrdelníku víly Meducínky. Cestou potkáte zvířátka i pohádkové bytosti, ke kterým se perly zakutálely a po splnění úkolů je získáte zpět.

Trasa vede po hrázi a okolí suché nádrže (polderu) Tatra Zličín. Suchá nádrž je teď vlastně taková louka pod úrovní okolních cest. Samotná trasa je vhodná i pro terénní kočárek, městské kočárky lze nechat na asfaltové cestě. Místo je lehce dostupné MHD i autem (autem lze zaparkovat v ulici Vstavačová; autobusem č. 130, 149, 225, 246 zastávka Bavorská, vydat se ulicí Vstavačová dolů).

Trasa je krátká a jednoduchá, pro děti 2-5 let. Nedaleko je dětské hřiště, ale děti si určitě vydrží dlouho hrát i u potoka. Pokud chcete dětem zážitek umocnit, vemte s sebou korálky a dejte je na místa, kde hledají perličky.

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Anajka

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.