Víla Meducínka a léčivé perly

Motolský potok, Motol

58 návštěv, 4.8 (16)

author avatar

Vytvořil/a:

Anajka

Věkový rozsah2 - 6 let Délka trasy0.5 km Doba výletu30 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Víla Meducínka v noci poztrácela léčivé perly ze svého náhrdelníku. Okolní příroda je v nebezpečí. Kdo víle pomůže perly najít a náhrdelník opravit?"

Popis

V tomto výletě se vydáte hledat perly do léčivého náhrdelníku víly Meducínky. Cestou potkáte zvířátka i pohádkové bytosti, ke kterým se perly zakutálely a po splnění úkolů je získáte zpět.

Cesta

Trasa vede po hrázi a okolí suché nádrže (polderu) Tatra Zličín. Suchá nádrž je teď vlastně taková louka pod úrovní okolních cest. Samotná trasa je vhodná i pro terénní kočárek, městské kočárky lze nechat na asfaltové cestě. Místo je lehce dostupné MHD i autem (autem lze zaparkovat v ulici Vstavačová; autobusem č. 130, 149, 225, 246 zastávka Bavorská, vydat se ulicí Vstavačová dolů). Trasa je krátká a jednoduchá, pro děti 2-6 let. Trasa končí u dětského hřiště, ale děti si určitě vydrží dlouho hrát i u potoka. Po cestě není možnost občerstvení, svačiny s sebou!

Výlet vám přináší

Anajka author avatar

Jmenuji se Anajka a mám doma tři holky, Áďu (6 let), Gabču (4 roky) a Kikču (1 rok). S manželem jsme vždy rádi cestovali a výletovali, a tak se už 6 let snažíme hledat způsoby, jak cestovat i s dětmi. Děti nás naučily, že ne vše se dá naplánovat a že nejdůležitější na výletě je svačina 😊 Kromě svačiny je nejvíc baví hry během cesty, a proto jsem se zapojila do tvorby výletů s příběhem. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala ve zdravotnictví, a tak se určitě můžete těšit na pohádkové postavy s uzdravujícími schopnostmi.