Víla Studněnka a kunratická zvířátka

Vytvořil(a):

Petra Zajícová

Místo:Kunratický les, Kunratice
Věk dětí:3-6 let
Délka trasy:1.5 km
Doba výletu:1h 30min
Kočárek:Ano

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku Víla Studněnka
  • Diplom Víla Studněnka
Našli jste výlet, který je součástí únorové akce Zimní poklad!
Víla Studněnka

50

Popis trasy

Příběh vypráví o víle Studněnce, která zmizela z kunratického lesa a s ní se vytrácí i voda v potocích a zvířátka, která se bez vody neobejdou. Během cesty se pokusíte zjistit, co se stalo. S pomocí zvířátek a splnění důležitých úkolů, které na vás čekají, se vám určitě podaří vílu najít a zachránit. Hodně štěstí!

Trasa vede údolím Kunratického lesa podél potoka, je rovná, jen na začátku se svažuje. Dobře dostupná pro kočárek po celý rok. Trasa není postavena jako okruh. Výlet končí na dětském hřišti, kde je i restaurace a venkovní občerstvení. Poblíž cíle je zastávka autobusu. Pokud pojedete autem, je potřeba počítat s cestou zpět.

Na druhém stanovišti je rybník s kachničkami. Můžete vzít s sebou vhodné krmivo (kukuřice, ovesné vločky, slupky od mrkve, petržele apod.) a zpestřit si tak výlet. Na konci výletu vedle hřiště je obora se srnkami.

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Petra Zajícová

Jmenuji se Petra a jsem maminkou dvou malých dětí, Daníka (4 roky) a Dominika (2 roky). Užívám si s dětmi čas na mateřské dovolené a snažím se je co nejčastěji brát do přírody. Jsou to děti zvídavé a opakované výlety do stejným míst je již tolik nebaví. Proto mne výzva v podobě vytvoření pohádkového příběhu na místě, které znám, velmi oslovila. Nejenže jsme se při společném vytváření velmi pobavili, ale díky zapojení do projektu se nám nabízí spousta možností, kam se na výlety vypravit. Myslím si, že je potřeba děti učit lásce a respektu k přírodě od útlého dětství a toto považuji za skvělou příležitost.