Víla Studněnka a kunratická zvířátka

Kunratický les, Kunratice

125 návštěv, 4.5 (46)

author avatar

Vytvořil/a:

Petra Zajícová

Věkový rozsah3 - 6 let Délka trasy1.5 km Doba výletu90 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Víla Studněnka, která umí svým zpívajícím hláskem vykouzlit vodu v potůčku pro všechna zvířátka Kunratického lesa, zmizela. Někdo ji unesl a voda i zvířátka se z lesa vytrácí. Pomůžeš vílu najít a zachránit?"

Popis

Příběh vypráví o víle Studněnce, která zmizela z kunratického lesa a s ní se vytrácí i voda v potocích a zvířátka, která se bez vody neobejdou. Během cesty se pokusíte zjistit, co se stalo. S pomocí zvířátek a splnění důležitých úkolů, které na vás čekají, se vám určitě podaří vílu najít a zachránit. Hodně štěstí!

Cesta

Trasa vede údolím Kunratického lesa podél potoka, je rovná, jen na začátku se svažuje. Dobře dostupná pro kočárek po celý rok. Trasa není postavena jako okruh. Výlet končí na dětském hřišti, kde je i restaurace a venkovní občerstvení. Poblíž cíle je zastávka autobusu. Pokud pojedete autem, je potřeba počítat s cestou zpět. Na druhém stanovišti je rybník s kachničkami. Můžete vzít s sebou vhodné krmivo (kukuřice, ovesné vločky, slupky od mrkve, petržele apod.) a zpestřit si tak výlet. Na konci výletu vedle hřiště je obora se srnkami.

Upozornění

  • Vezměte si s sebou tužku a papír, budou se Vám hodit.

Výlet vám přináší

Petra Zajícová author avatar

Jmenuji se Petra a jsem maminkou dvou malých dětí, Daníka (4 roky) a Dominika (2 roky). Užívám si s dětmi čas na mateřské dovolené a snažím se je co nejčastěji brát do přírody. Jsou to děti zvídavé a opakované výlety do stejným míst je již tolik nebaví. Proto mne výzva v podobě vytvoření pohádkového příběhu na místě, které znám, velmi oslovila. Nejenže jsme se při společném vytváření velmi pobavili, ale díky zapojení do projektu se nám nabízí spousta možností, kam se na výlety vypravit. Myslím si, že je potřeba děti učit lásce a respektu k přírodě od útlého dětství a toto považuji za skvělou příležitost.