Víla Vltavěnka

Vytvořil(a):

Milada Kubátová

Místo:Výtoň, Vyšehrad
Věk dětí:6-10 let
Délka trasy:2.1 km
Doba výletu:2h 10min
Kočárek:Ano

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku Labuť
  • Diplom Labuť
Labuť

30

Popis trasy

V tomto výletu budete skládat písmenka tajné kouzelné formule, která vílu Vltavěnku promění zpět z překrásné labutě na nádhernou lidskou bytost. Čeká na vás 6 úkolů a 6 písmenek! Rozlušti tajnou formuli a čaruj s vílou!

Trasa vede po nábřeží Vltavy ze zastávky "Výtoň" do zastávky "Dvorce". Trasa není postavena jako okruh, ale je dobře přístupná MHD. Cestou potkáte různá divoká zvířata jako jsou labutě, kachny, racci nebo nutrie. Uvidíte nádherné výhledy na Vltavu a dozvíte se okrajově i o historii okolních míst.

Pokud byste chtěli na výletě krmit vodní ptáky, je vhodná kukuřice, pšenice, žito, oves a další obilniny. Dále nakrájený hlávkový nebo jiný salát, zeleninové odřezky nebo slupky, rozmrazený hrášek nebo kukuřice, ptačí zob, případně granule pro vrubozubé ptáky. Nutrie v ideálním případě ničím nekrmte.

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Milada Kubátová

Jmenuji se Milada a jsem maminkou dvou milovaných dětí. Velice ráda s nimi cestuji, výletuji a bavím se tak, jak by to měl dělat každý správný rodič :) Kromě jiného píšu články, knihy a také se věnuji focení. Moji zálibou je psaní pohádek a pohádkových příběhů. Proto bych Vás chtěla pozvat na Hravé výlety plné fantazie a nekončícího poznání!