Víla Vltavěnka

Výtoň, Vyšehrad

44 návštěv, 4.5 (21)

author avatar

Vytvořil/a:

Milada Kubátová

Věkový rozsah6 - 10 let Délka trasy2.1 km Doba výletu130 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Víla Vltavěnka se proměnila do labutě a nedaří se jí vrátit zpět do lidské podoby. Pomůžeš jí poskládat kouzelnou formuli a proměnit ji tím z labutě zpět na vílu?"

Popis

V tomto výletu budete skládat písmenka tajné kouzelné formule, která vílu Vltavěnku promění zpět z překrásné labutě na nádhernou lidskou bytost. Čeká na vás 6 úkolů a 6 písmenek! Rozlušti tajnou formuli a čaruj s vílou!

Cesta

Trasa vede po nábřeží Vltavy ze zastávky "Výtoň" do zastávky "Dvorce". Trasa není postavena jako okruh, ale je dobře přístupná MHD. Cestou potkáte různá divoká zvířata jako jsou labutě, kachny, racci nebo nutrie. Uvidíte nádherné výhledy na Vltavu a dozvíte se okrajově i o historii okolních míst. Pokud byste chtěli na výletě krmit vodní ptáky, je vhodná kukuřice, pšenice, žito, oves a další obilniny. Dále nakrájený hlávkový nebo jiný salát, zeleninové odřezky nebo slupky, rozmrazený hrášek nebo kukuřice, ptačí zob, případně granule pro vrubozubé ptáky. Nutrie v ideálním případě ničím nekrmte.

Výlet vám přináší

Milada Kubátová author avatar

Jmenuji se Milada a jsem maminkou dvou milovaných dětí. Velice ráda s nimi cestuji, výletuji a bavím se tak, jak by to měl dělat každý správný rodič :) Kromě jiného píšu články, knihy a také se věnuji focení. Moji zálibou je psaní pohádek a pohádkových příběhů. Proto bych Vás chtěla pozvat na Hravé výlety plné fantazie a nekončícího poznání!