Voda je život

Kinského sady, Praha 5

54 návštěv, 4.9 (44)

author avatar

Vytvořil/a:

Městská knihovna v Praze

Věkový rozsah3 - 8 let Délka trasy1 km Doba výletu30 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky

"Víle Libušce se zakutálely korálky z třpytivého náhrdelníku. Vydejte se s námi podél pramenů, potůčků, jezírek a kašen v Kinského sadech a posbírejte ztracené kapičky."

Popis

Víla Libuška ztratila svůj náhrdelník z kapek rosy. Pomůžete jí navléknout korálky zpátky na řetízek? Aby jezírka, potůčky, fontány a kašny vydaly korálky z vody, musíme splnit jejich úkoly.

Cesta

K prvnímu stanovišti - jezírko s lachtanem - se nejlépe dostanete buď shora od stadionu Strahov (bus 143 a 149, zast. Koleje Strahov), zleva ze Smíchova z ulice Na Hřebenkách (bus 176, zast. U Palaty) nebo zprava z Petřína, cestami zhruba v úrovni Nebozízku (zast. lanové dráhy na Petřín). Trasa dále vede z kopce dolů zahradou Kinských, je sjízdná pro terénní kočárek i golfky s většími kolečky. Většina cesty je dlážděná, část trasy vede přes dlouhé široké schody, které lze nicméně s kočárkem dobře "zdrncat". V polovině trasy potkáte krásné klidné hřiště s několika většími i menšími skluzavkami zapuštěnými ve svahu a s rozlehlým pískovištěm. Hřiště je hlídané, v budově správce najdete moderní toalety včetně přebalovacího pultu. V závěru trasy si můžete dopřát malé občerstvení v kavárně Národopisného muzea. Otevírací doba dětského hřiště: květen-září 9-20, duben a říjen 9-19, listopad-březen 9-16 Otevírací doba kavárny Národopisného muzea: denně mimo pondělí, 10-18 hod

Upozornění

  • Malou odměnu za úspěšně absolvovanou hru si můžete vyzvednout v dětském oddělení Ústřední knihovny MKP (Mariánské nám. 1, u stanice metra a tramvaje Staroměstská). Před návštěvou knihovny si prosím ověřte otevírací dobu na https://www.mlp.cz/cz/pobocky/

Výlet vám přináší

Městská knihovna v Praze author avatar

Na procházku. Do kina. Za čtením i do dětského koutku! Městská knihovna v Praze nabízí široké spektrum aktivit pro rodiče a děti. Kromě bohatého fondu knih pro nejmenší, který najdete v 43 pobočkách naší sítě po celé Praze, můžete vyrazit na výlet s literaturou, zúčastnit se tvořivé dílničky, zahrát si deskovou hru, vytisknout si model v naší 3D tiskárně nebo ovládat robotické hračky v Suterénu Ústřední knihovny. Nabízíme také pravidelné měsíční cykly pro rodiče s dětmi na pobočkách jako je Korunní, Dům čtení nebo Jezerka. Dramaturg kina v Ústřední knihovně myslí i na filmy pro děti označené jako Bio Junior. A kdyby se vám nechtělo z pohodlí vašeho domova, můžete začít pátrat po bibliobusu Oskar naplněném knihami pro děti a mládež, který brázdí pražské ulice.