Vodník Čenda hledá domov

Hostavice, Praha

Žádné návštěvy, buďte první!

author avatar

Vytvořil/a:

Marek Adler

Věkový rozsah5 - 99 let Délka trasy13 km Doba výletu210 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button

"Pomozte vodníku Čendovi, čerstvému absolventu Střední školy vodnické v Hostavicích, najít nový domov. Může se stát správcem jednoho z mnoha rybníků v okolí Černého Mostu. Jenže hledání nemusí být úplně jednoduché, každý rybník má své pro a proti."

Popis

V okolí pražského sídliště Černý Most najdeme spoustu menších či větších rybníků. Tento výlet vás, pomocníky vodníka Čendy, zavede k devíti z nich, desátý si pak budete muset prohlédnout jen z dálky. Proč? I to se na trase dozvíte. Projdeme se Hostavicemi, Dolními Počernicemi, Chvaly, Černým Mostem a doputujeme do Kyjí. A když se dostanete až do cíle, budete moci Čendovi poradit s výběrem jeho nového domova.

Cesta

Velká většina trasy vede po zpevněných cestách, malé kousky pak terénem, který by mohl být komplikací pro kočárky či odrážedla. Občerstvení je dostupné na mnoha místech při drobném vzdálení se od nejkratší možné trasy. K dopravě na start můžete použít autobusy č. 110, 224 (zastávka Hostavice), vlak (nádraží Dolní Počernice) či vlastní automobil s možností parkování v parku Pilská.

Výlet vám přináší

Marek Adler author avatar