Za hvězdou Polárkou

Praha - Liboc, Obora Hvězda

10 návštěv, 4.4 (8)

author avatar

Vytvořil/a:

Lucie Válová

Věkový rozsah3 - 6 let Délka trasy0.5 km Doba výletu30 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Hvězdička Polárka Nebeská se moc ráda zhlíží ve zdejších rybnících. A protože je to hvězdička mladá, ráda si hraje a vymýšlí pro malé pozemšťánky nejrůznější úkoly. A pak se na ně z té výšky kouká, jak jsou při jejich plnění šikovní."

Popis

Trasa vás vezme kolem moc hezkých rybníčků. Úkoly jsou inspirované hvězdnou tématikou uzpůsobenou pro malé děti. Kromě úkolů na vás čeká i několik informačních tabulí, takže se něco více o okolí dozví i dospěláci. Na poslední stanoviště je nutné zdolat malé stoupání. Výlet je možné spojit s druhým výletem "Za hvězdou Vegou", který začíná na posledním stanovišti tohoto výletu. Je určen pro starší děti, od 6 - 10 let.

Cesta

Klidná lokalita dvou sousedídích rybníků na hranici obory Hvězda. Sjízdné s kočárkem, za deště může být kolem rybníků bláto. Stezka nevede kolem žádného občerstvení, takže svačiny s sebou. Výlet můžete spojit s výletem Za hvězdou Vegou, který přímo navazuje na poslední stanoviště tohoto výletu. Vega je určena pro starší děti (6 - 10). Oba výlety lze tedy skombinovat anebo je jít nezávisle.

Výlet vám přináší

Lucie Válová author avatar

Jmenuji se Lucie a jsem pyšnou maminkou dcery a syna. Mým profesním domovem je Univerzita Karlova, ale za svůj pracovní život jsem prošla různými úrovněmi vzdělávání. Od učení angličtiny dvouletých dětí, přes filosofii na gymnáziu, dobrovolničení na střední škole v Maroku i pokusy naučit česky dospělé cizince. Jsem hrado-zámecká milovnice, zbožňuji toulání přírodou, nadchla mě jóga a jsem závislá na sušeném mangu a zdravém mlsání vůbec. Doufám, že svými hravýlety potěším aspoň jedno dětské srdce.