Za hvězdou Vegou

Praha - Liboc, Libocký rybník

12 návštěv, 4.6 (8)

author avatar

Vytvořil/a:

Lucie Válová

Věkový rozsah6 - 10 let Délka trasy0.6 km Doba výletu40 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Hvězda Vega Zářivá se moc ráda zhlíží ve zdejším rybníku. A protože se přes den nudí, je moc ráda, když si s ní nějaký pozemšťan tu a tam projde hravý výlet. Pak se na něj z výšky dívá, jak je při plnění šikovný. "

Popis

Trasa vás vezme do krásného zákoutí Liboce, na břeh Libockého potoka. Úkoly jsou inspirované vesmírnou tématikou přizpůsobenou mladším školním dětem. Je nutné umět psát písmena. Kromě úkolů na vás čeká i několik informačních tabulí, takže se něco více o okolí dozví i dospěláci.

Cesta

# Vemte s sebou: křídy (nutné) a krmivo pro kačeny (odřezky zeleniny, salát nebo hrášek, popř. vařená rýže, ne pečivo :). Trasa začíná v zástavbě a klesá k rybníku, je sjízdná i s kočárkem. Vede přes Archeopark, kde je možné se o víkendu s dětmi také zastavit. Pokud máte i mladší dítě (3 - 6 let) je možné začít sesterským hravýletem "Za hvězdou Polárkou", který začíná u obory Hvězda, bus zastávka Ryzyňská.

Výlet vám přináší

Lucie Válová author avatar

Jmenuji se Lucie a jsem pyšnou maminkou dcery a syna. Mým profesním domovem je Univerzita Karlova, ale za svůj pracovní život jsem prošla různými úrovněmi vzdělávání. Od učení angličtiny dvouletých dětí, přes filosofii na gymnáziu, dobrovolničení na střední škole v Maroku i pokusy naučit česky dospělé cizince. Jsem hrado-zámecká milovnice, zbožňuji toulání přírodou, nadchla mě jóga a jsem závislá na sušeném mangu a zdravém mlsání vůbec. Doufám, že svými hravýlety potěším aspoň jedno dětské srdce.