Žáby krále Václava

Vytvořil(a):

Milada Kubátová

Místo:Hamerský rybník, Záběhlice
Věk dětí:2-5 let
Délka trasy:900 m
Doba výletu:50 min
Kočárek:Ano

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku Králova žabka
  • Diplom Králova žabka
Králova žabka

30

Popis trasy

V tomto výletu se budete snažit králi Václavovi chytit všechny jeho rozuteklé žáby. Vydáte se po stopách malých zelených potvůrek a zjistíte, kde všude se mohou ukrývat. Na cestě vás čeká 6 stanovišť a stejné množství úkolů.

Trasa vede podél Hamerského rybníka, je dobře přístupná pro kočárek. Jen pozor v zimě při náledí, část trasy vede z kopce dolů. Trasa není postavena jako okruh, ale půlkruh. Na začátku trasy je zastávka autobusu Měchenická, u cíle trasy je nejblíže zastávka V korytech. Pokud pojedete autem, je potřeba počítat s energií na cestu zpět, protože cesta zpět vede do mírného kopce.

V oblasti žije mnoho kachen, labutí a žab. Zajímavostí jsou v letních měsících kapři, kteří pro krmení vyskakují až nad hladinu rybníka. Pokud vezmete vhodné krmivo, můžete si užít s kapry zábavu.

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Milada Kubátová

Jmenuji se Milada a jsem maminkou dvou milovaných dětí. Velice ráda s nimi cestuji, výletuji a bavím se tak, jak by to měl dělat každý správný rodič :) Kromě jiného píšu články, knihy a také se věnuji focení. Moji zálibou je psaní pohádek a pohádkových příběhů. Proto bych Vás chtěla pozvat na Hravé výlety plné fantazie a nekončícího poznání!