Žáby krále Václava

Hamerský rybník, Záběhlice

72 návštěv, 4.7 (29)

author avatar

Vytvořil/a:

Milada Kubátová

Věkový rozsah2 - 5 let Délka trasy0.9 km Doba výletu50 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Král Václav miluje žáby. Každý večer poslouchá jejich krásný kvákací koncert a hezky se mu u té hudby usíná. Co se ale stane, když mu všechny odskáčou z rybníka pryč? Pomůžeš je králi nahnat zpět do rybníka?"

Popis

V tomto výletu se budete snažit králi Václavovi chytit všechny jeho rozuteklé žáby. Vydáte se po stopách malých zelených potvůrek a zjistíte, kde všude se mohou ukrývat. Na cestě vás čeká 6 stanovišť a stejné množství úkolů.

Cesta

Trasa vede podél Hamerského rybníka, je dobře přístupná pro kočárek. Jen pozor v zimě při náledí, část trasy vede z kopce dolů. Trasa není postavena jako okruh, ale půlkruh. Na začátku trasy je zastávka autobusu Měchenická, u cíle trasy je nejblíže zastávka V korytech. Pokud pojedete autem, je potřeba počítat s energií na cestu zpět, protože cesta zpět vede do mírného kopce. V oblasti žije mnoho kachen, labutí a žab. Zajímavostí jsou v letních měsících kapři, kteří pro krmení vyskakují až nad hladinu rybníka. Pokud vezmete vhodné krmivo, můžete si užít s kapry zábavu.

Upozornění

  • Na jeden z úkolů je potřeba s sebou mít barevné křídy!

Výlet vám přináší

Milada Kubátová author avatar

Jmenuji se Milada a jsem maminkou dvou milovaných dětí. Velice ráda s nimi cestuji, výletuji a bavím se tak, jak by to měl dělat každý správný rodič :) Kromě jiného píšu články, knihy a také se věnuji focení. Moji zálibou je psaní pohádek a pohádkových příběhů. Proto bych Vás chtěla pozvat na Hravé výlety plné fantazie a nekončícího poznání!