Začarovaný park

Zámecký park, Měšice

73 návštěv, 4.7 (28)

author avatar

Vytvořil/a:

Irena Šulcová

Věkový rozsah3 - 8 let Délka trasy1.3 km Doba výletu80 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Z parku zmizeli andělíčci a některá zvířátka. Je to veliká škoda, andělíčci byli velcí pomocníčci. Zkusíš zjistit, co se s nimi stalo? A třeba se Ti podaří andělíčkům pomoct, aby se mohli zase bezpečně do parku vrátit. "

Popis

V tomto příběhu jde nejdříve o hledání andělíčků. Během něj ale v parku zjistíte, že se něco stalo. Možná proto andělíčci zmizeli. Vydáte se po stopách a pomůžete andělíčkům a zvířátkům vrátit se zase bezpečně do parku? Na cestě vás čeká 11 stanovišť s úkoly. Pro jeden úkol budete potřebovat tužku a papír.

Cesta

Trasa vede přes celý park, je rovinatá a dobře přístupná pro kočárek i v zimním počasí. Park je celoročně 24 hodin otevřen. Trasa je částečně okruhová. Poblíž startu je zastávka autobusu. Pokud pojedete autem, je možné zaparkovat v ulici Zámecká. V parku je několik hracích míst, kde je možné se zdržet déle.

Výlet vám přináší

Irena Šulcová author avatar

Jmenuji se Irča Šulcová a jsem maminkou dvou dcer, Zuzanky (6 let) a Terezky (9 let). Od té doby, co se děti narodily, jsem věděla, že budu podporovat jejich každodenní pohyb v přírodě. Tak jsme založili u nás v obci lesní školku. Jak děti rostly, nabalovaly se další aktivity a hry v přírodě, a protože toho nebylo málo, tak jsem začala inspirovat i další rodiče prostřednictvím webu a facebooku hrajemesivenku.cz. Nyní vedle práce v kanceláři si stále ještě ráda dopřeji čas s dětmi v přírodě, a tak je doslova vytahuju ze školy prostřednictvím kroužku průzkumníka, kde zkoumáme přírodu všemi smysly. K hraní a zkoumání mě chytlo ještě pořádání bojovek na všechna možná témata a různých venkovních obecních akcí, se kterými mi již i dcery pomáhají. Proto i do přípravy hravých výletů jsem je zapojila.