Zajatá princezna Jitřenka

Obora Hvězda, Břevnov

136 návštěv, 4.7 (54)

author avatar

Vytvořil/a:

Anna Daenekindt Langrová

Věkový rozsah3 - 8 let Délka trasy0.9 km Doba výletu50 min SjízdnostMěstský kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"V oboře Hvězda se vždy ráda procházela a prozpěvovala si princezna Jitřenka. Teď ji ale dlouhou dobu nikdo neviděl. Zlá čarodějnice jí unesla a zamkla do tajemné komnaty. Dokážete zjistit, kde princezna je, a osvobodit ji? "

Popis

V nádherném lese obory Hvězda potkáte mnoho kouzelných bytostí a posbíráte pár kouzelných předmětů, které vám na konci cesty, doufejme, pomohou osvobodit princeznu Jitřenku. Na cestě vás čeká 8 stanovišť a stejné množství úkolů.

Cesta

Trasa vede po vedlejších cestách obory, ale je sjízdná i s městským kočárkem. Trasa je spíš kratší, aby bylo dost času na jednotlivé úkoly. Pokud se na stanovišti hledá nějaká přírodnina, nebojte se pustit kousek dál od stanoviště. U cíle cesty jsou dvě krásná dětská hřiště. Jedno nové s toaletou a jedno starší uvnitř lesa. V oboře je nesmírně bohatý ekosystém, najdete zde mnoho různých rostin i zvířat, především ptáků. Buďte prosím ohleduplní a při sběru přírodnin vybírejte přednostně ty neživé. U hlavních cest se nacházejí zajímavé informační tabule.

Výlet vám přináší

Anna Daenekindt Langrová author avatar

Jmenuji se Anička a mám doma dvě princezny/rarachy. Vystudovala jsem přírodovědu, ale pracovně jsem se před mateřskou věnovala službám a obchodu. Mám ráda sport a pobyt v přírodě, kterou také ráda zkoumám, nejradši s dětmi nebo podobně postiženými dospělými ;) Už od svých 16 dělám cvičitelku v Břevnovském Sokole, momentálně mám ovšem mateřskou pauzu.