Zakletí skřítci Aloisíci

Les Aloisov, Hloubětín

80 návštěv, 4.4 (26)

author avatar

Vytvořil/a:

Míša Vejmelková

Věkový rozsah3 - 5 let Délka trasy0.5 km Doba výletu30 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"V lese Aloisov to vždy žilo. Hemžilo se to spoustou malých dovádějících skřítků. Teď je ale všude ticho, po Aloisících ani vidu ani slechu. Kam se poděli?"

Popis

Příběh je o lesních skřítcích, které zaklela závistivá čarodějnice do různých podob. Úkolem dětí je skřítky po lese hledat a zaklínadlem a splněním úkolu je vysvobodit. Až se jim to podaří, bude ještě potřeba zbavit se zlé čarodějnice jednou provždy. Čeká na vás po cestě 7 stanovišť a 10 úkolů.

Cesta

Trasa vede z větší části po nezpevněných lesních cestách a pěšinách, na cestách jsou místy kameny a kořeny. Děti nad dva roky by měly trasu zvládnout, kočárek ale doporučujeme jedině sportovní, s městským pro vás cesta nebude pohodlná. Na trase vás čeká krásný výhled na Kyjský rybník a nachází se zde dvě dětská hřiště.

Výlet vám přináší

Míša Vejmelková author avatar

Jmenuji se Míša a jsem maminkou dvou malých dětí, Adélky (3 roky) a Tomáška (1 rok). Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem pracovala jako manažerka v mediální agentuře, nyní mě na jeden a půl úvazku vytěžují moje děti. Ve zbylém čase jsem chtěla dělat něco smysluplného a postupně jsme s manželem došli k myšlence vytvořit aplikaci naplněnou hravými výlety v přírodě pro děti. Jako malé dítě jsem s rodiči a sestrami výletila téměř každý víkend a dodnes si pamatuji, jaký to byl zážitek, když se za výletem skrývala zároveň cesta za nějakým dobrodružstvím. Ráda bych teď takové zážitky vytvářela pro další děti.