Zatoulaná kuřátka slepičky Lídy

Toulcův dvůr, Hostivař

16 návštěv, 4.4 (11)

author avatar

Vytvořil/a:

Milada Kubátová

Věkový rozsah3 - 5 let Délka trasy0.4 km Doba výletu20 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Slepičce Lídě se ztratila právě vyklubaná kuřátka! Pomoz je najít."

Popis

V tomto výletu budete pomáhat slepičce Lídě hledat její právě narozená kuřátka. Ta se rozprchla po Toulcově dvoře. Po cestě potkáte další živá i neživá zvířátka.

Cesta

Trasa vede areálem Toulcova dvora, je přístupná pro kočárek s většími koly. Trasa není postavena jako okruh, začíná kousek od zastávky „Toulcův dvůr“ a končí v areálu Toulcova dvora. S sebou si určitě vezměte piknikovou deku (v sadu Toulcova dvora si můžete rozprostřít deku a kochat se výhledem, zvířátky a okolní krajinou). V oblasti se vyskytuje spousta živočichů (koně, slepice, králíci, ovce, kozy, kachny, husy, lesní živočichové...), prosím, nekrmte je, to je v areálu zakázáno. Pokud chcete zvířátkům přilepšit, je možné donést tvrdé pečivo a nechat ho u zaměstnanců Toulcova dvora. Jednorázové vstupné do Toulcova dvora je 40 Kč/dospělí, 20 Kč/dítě nebo 100 Kč/rodina (2xdospělí, až 3x dítě)

Upozornění

  • Pozor na otevírací dobu, na dvůr se dostanete již od rána, ale do sadu a ke zvířátkům jen od 10 do 18 hod.
  • Na dvoře se nachází také infocentrum, kde dostanete podrobnější informace o lokalitě, o ekocentru a o přírodě Toulcova dvora.

Výlet vám přináší

Milada Kubátová author avatar

Jmenuji se Milada a jsem maminkou dvou milovaných dětí. Velice ráda s nimi cestuji, výletuji a bavím se tak, jak by to měl dělat každý správný rodič :) Kromě jiného píšu články, knihy a také se věnuji focení. Moji zálibou je psaní pohádek a pohádkových příběhů. Proto bych Vás chtěla pozvat na Hravé výlety plné fantazie a nekončícího poznání!