Zkamenělé trpasličí město

Český ráj, Besedické skály

8 návštěv, 4.9 (7)

author avatar

Vytvořil/a:

Lucie Horáková

Věkový rozsah5 - 8 let Délka trasy1.4 km Doba výletu80 min SjízdnostBez kočárku
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Vydej se do zkamenělého města po stopách jeho obyvatel. Jsou jimi trpaslíci. Nikomu neškodí, ale lidi v lásce nemají. Kdo je chce potkat, musí si je získat. Podaří se to právě tobě? Pokud ano, odneseš si z jejich města spoustu zážitků."

Popis

Tento výlet vás zavede do trpasličího města ukrytého mezi skalami. Pokud prokážete potřebné schopnosti, může se vám podařit objevit v tomto na první pohled mrtvém městě život. Každý z trpasličího společenství má svou důležitou roli a když obstojíte v jeho zkoušce, poodhalí vám své tajemství. Prozradí vám, v čem spočívá jeho role pro trpasličí společenství a navíc vás nasměruje k dalším trpaslíkům. Podaří se vám, najít je všechny?

Cesta

Trasa vede skalními bludišti Kalich a Chléviště. Začíná u Besedické vyhlídky a končí na Pánově poli. Trasa není vhodná pro kočárek, s tím je možné dorazit ze startu až do cíle po červené turistické trase.

Výlet vám přináší

Lucie Horáková author avatar

Jmenuji se Lucka a jsem maminkou dvou malých dětí. Vystudovala jsem biologii na PřF UK, protože mě baví odhalovat tajemství a zákonitosti přírody. Zároveň pracuji v The Little Gym Praha, kde si užívám práci s těmi nejvděčnějšími a zároveň nejupřímnějšími lidmi – dětmi. Nápad hravých výletů pro děti mě hned nadchl – to je něco pro mou hravou duši! Jsem moc ráda, že mohu přispět k projektu, který pomáhá rodičům motivovat děti k pohybu v přírodě a věřím, že díky němu si ho budou celé rodiny zase o trochu víc užívat!