Zlomor z Tichého údolí

Vytvořil(a):

Monika Narovcová

Místo:Tiché údolí, Roztoky
Věk dětí:5-8 let
Délka trasy:3.5 km
Doba výletu:3h 30min
Kočárek:Pouze terénní

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku Čaroděj Zlomor
  • Diplom Čaroděj Zlomor
Čaroděj Zlomor

65

Popis trasy

V příběhu jde o vysvobození obyvatel Šťastného údolí od prokletí čaroděje Zlomora. Děti plní po cestě úkoly a tím ubývá čarodějova moc, postupně se zmenšuje, až zmizí úplně.

Trasa je víceméně rovinatá a vede údolím Tichého údolí z Roztok do Únětic. Terén je z velké části nezpevněný - asfaltová cesta se mění asi po 300 m v lesní cestu. Stezka je vhodná pro kola i odrážedla (ačkoliv konkrétní úkoly jsou koncipovány spíše pro chodce). Na místo se lze dostat vlakem (zastávka Roztoky) nebo autem (parkoviště Za Potokem/Riegrova/Tiché údolí ). Trasa je jednosměrná. Lze se vrátit přibližně stejnou cestou (místo po modré jít poslední kilometr ulicí Tiché údolí). Kdo se nechce vracet pěšky, poblíž cíle je zastávka autobusu směřujícího do Dejvic (cca půlhodinové intervaly o víkendu).

Kdo má ještě sílu pokračovat, může se vydat od rozcestníku pod Alšovou vyhlídkou 1,7 km do kopce přes Starý Suchdol na zastávku autobusu „Výhledy“ do Dejvic (část cesty je naučná stezka) - doporučuji.

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Monika Narovcová

Jmenuji se Monika. Jsem učitelkou prvního stupně, ale v současnosti se starám doma o tři holčičky. Kromě péče o rodinu se věnuji zpívání, józe a ráda běhám. Mým dlouhodobým a nejmilejším koníčkem je však ilustrování knih a materiálů určených pro děti. Výletění a procházky v přírodě jsou přirozenou a nedílnou součástí našeho rodinného života – proto chceme přispět tipem na naši oblíbenou procházkou také ostatním rodinám.