Zlomor z Tichého údolí

Tiché údolí, Roztoky

19 návštěv, 4.9 (8)

author avatar

Vytvořil/a:

Monika Narovcová

Věkový rozsah5 - 8 let Délka trasy3.5 km Doba výletu210 min SjízdnostTerénní kočárek
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Čaroděj Zlomor se usadil ve Šťastném údolí a jeho obyvatele začaroval. Všichni v údolí oněměli! Čaroděj je ochoten z údolí odejít a hlas všem navrátit, musí se ovšem najít někdo, kdo překoná jeho nástrahy na cestě údolím. Dokaž, že máš všechny důležité schopnosti a ovládáš spoustu dovedností, abys porazil čaroděje!"

Popis

V příběhu jde o vysvobození obyvatel Šťastného údolí od prokletí čaroděje Zlomora. Děti plní po cestě úkoly a tím ubývá čarodějova moc, postupně se zmenšuje, až zmizí úplně.

Cesta

Trasa je víceméně rovinatá a vede údolím Tichého údolí z Roztok do Únětic. Terén je z velké části nezpevněný - asfaltová cesta se mění asi po 300 m v lesní cestu. Stezka je vhodná pro kola i odrážedla (ačkoliv konkrétní úkoly jsou koncipovány spíše pro chodce). Na místo se lze dostat vlakem (zastávka Roztoky) nebo autem (parkoviště Za Potokem/Riegrova/Tiché údolí ). Trasa je jednosměrná. Lze se vrátit přibližně stejnou cestou (místo po modré jít poslední kilometr ulicí Tiché údolí). Kdo se nechce vracet pěšky, poblíž cíle je zastávka autobusu směřujícího do Dejvic (cca půlhodinové intervaly o víkendu). Kdo má ještě sílu pokračovat, může se vydat od rozcestníku pod Alšovou vyhlídkou 1,7 km do kopce přes Starý Suchdol na zastávku autobusu „Výhledy“ do Dejvic (část cesty je naučná stezka) - doporučuji.

Upozornění

  • Po cestě lze odbočit k několika vyhlídkám - např. „Vyhlídka na Suchdol“ asi v polovině trasy nebo pro zdatnější – „Alšova vyhlídka“ na konci trasy.
  • V suchu je cesta víceméně sjízdná i s městským kočárkem, ve vlhčím počasí ovšem bývá rozbahněná.
  • Pozor na rychlé cyklisty na cyklostezce! O víkendu je stezka turisticky exponovanější.

Výlet vám přináší

Monika Narovcová author avatar

Jmenuji se Monika. Jsem učitelkou prvního stupně, ale v současnosti se starám doma o tři holčičky. Kromě péče o rodinu se věnuji zpívání, józe a ráda běhám. Mým dlouhodobým a nejmilejším koníčkem je však ilustrování knih a materiálů určených pro děti. Výletění a procházky v přírodě jsou přirozenou a nedílnou součástí našeho rodinného života – proto chceme přispět tipem na naši oblíbenou procházkou také ostatním rodinám.