Ztracená hvězdička andílka štěstí

Toulcův dvůr, Stará Hostivař

Žádné návštěvy, buďte první!

author avatar

Vytvořil/a:

Milada Kubátová

Věkový rozsah3 - 8 let Délka trasy2.1 km Doba výletu130 min SjízdnostBez kočárku

Časově omezená vánoční akce

9.12. - 6.1.

portrét postavičky Andílek štěstí

Andílek štěstí

"Andílek štěstí ztratil svou hvězdu - symbol, podle kterého ho můžeme rozeznat mezi jinými anděly. Ten mu pomáhá šířit štěstí a radost po celé Vánoce. Pomoz mu symbol najít, ať je malého i velkého štěstí na světě co nejvíce."

Popis

Andílek štěstí má o Vánocích na starosti i tvé štěstí. Abys nespolkl kost z kapra, uviděl zlaté prasátko, anebo abys měl o Vánocích domácí pohodu s rodinou okolo stromečku. Co se ale stane, když přijde o svůj symbol, který mu dodává sílu šířit veškerou tu radost? Pomůžeš mu jej najít, aby mohl vykouzlit ty nejšťastnější Vánoce všem dětem?

Cesta

Trasa se odehrává v okolí Toulcova dvora, který je každoročně adventně vyzdoben a má dokonalou atmosféru. Cesta vede také Pražským Trojmezím a starou Hostivaří (i ta má o Vánocích velice krásnou atmosféru). Trasa je vedena jako okruh. Po cestě vás čekají dvoje schody. Trasa není příliš vhodná pro kočárek. Část cesty může být při nepřízni počasí hodně blátivá. Doporučujeme obuv s dobrými podrážkami. Níže je seznam věcí, které budete s sebou potřebovat na dobrodružství.

Upozornění

  • Hvězda z papíru (cca 10cm)
  • Skořápka od ořechu + svíčka na výrobu lodičky
  • Sirky/zapalovač
  • Vánoční stužka a nůžky
  • Jedna stará bota - není třeba, pokud budete házet vlastní :)
  • Kousek papíru a tužku na básničku pro andílky - můžete také již vymyslet doma.

Výlet vám přináší

Milada Kubátová author avatar

Jmenuji se Milada a jsem maminkou dvou milovaných dětí. Velice ráda s nimi cestuji, výletuji a bavím se tak, jak by to měl dělat každý správný rodič :) Kromě jiného píšu články, knihy a také se věnuji focení. Moji zálibou je psaní pohádek a pohádkových příběhů. Proto bych Vás chtěla pozvat na Hravé výlety plné fantazie a nekončícího poznání!