Ztracený věnec víly Dobrovoděnky

Vytvořil(a):

Karolína a Petra Hrubá

Místo:okolí Botiče, Petrovice
Věk dětí:5-9 let
Délka trasy:1.2 km
Doba výletu:1h 10min
Kočárek:Ne

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku Víla Dobrovodněnka
  • Diplom Víla Dobrovodněnka
Víla Dobrovodněnka

45

Popis trasy

V tomto dobrodružství jde o pomoc víle Dobrovoděnce, které velká voda odnesla květinový věneček. Místní zvířátka žádají o pomoc. Na cestě získáte za splněné úkoly květiny, aby si Dobrovoděnka mohla uvít nový věnec . Čeká vás 9 stanovišť a stejné množství úkolů.

Trasa vede podél potoka Botič, je zde nerovný terén nevhodný pro kočárek. Trasa není postavena jako okruh. Poblíž cíle i startu je zastávka autobusu. Pokud pojedete autem, je potřeba počítat s energií na cestu zpět. Zpět k autu se můžete přiblížit i autobusem ze zastávky Sídliště Petrovice zpět na Newtonovu jsou to dvě stanice (zastávka je na znamení).

K jednomu úkolu je třeba vzít s sebou zrní pro ptáčky (nejvhodnější je zob pro lesní ptáčky , postačí však i slunečnicová semínka). Obejdete se ale i bez nich. V oblasti žijí i kachny. Pokud vezmete krmivo i pro ně, zpestříte si výlet. Vhodná je třeba kukuřice, speciální granule a jiná doporučená potrava. Na konci trasy je louka vhodná na frisbee, piknik. V horkých dnech se můžete smočit u Dobrovoděnky v potoce.

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Karolína a Petra Hrubá

Jmenujeme se Petra a Karolína a jsme švagrové. Máme dvě malé děti Jendu (2 roky) a Adélku (6 měsíců). Před nástupem na Mateřskou dovolenou jsme obě dělaly podobné zaměstnání - administrativu a zpracovávání faktur. Nyní se plně věnujeme našim dětem. Když jsme dostaly nabídku podílet se na projektu, kde dětem můžeme zpestřit výlety do přírody, ani chvilku jsme neváhaly. Máme rády přírodu i kreativitu a udělat z obyčejné procházky něco kouzelného, kde se děti mohou dozvědět a naučit nové věci, je prostě radost.