Ztracený věnec víly Dobrovoděnky

okolí Botiče, Petrovice

55 návštěv, 4.6 (18)

author avatar

Vytvořil/a:

Karolína a Petra Hrubá

Věkový rozsah5 - 9 let Délka trasy1.2 km Doba výletu70 min SjízdnostBez kočárku
Google Play download button App Store download button
portrét postavičky Pohádková postava

Pohádková postava

"Na soutoku potoků Botiče a Dobré vody žije víla Dobrovoděnka. Je velmi laskavá, stará se, aby okolní příroda byla čistá, a pomáhá zvířátkům i ostatním tvorům, kteří zde žijí. Dobrovoděnka je ale poslední dobou nějak nešťastná. Pomůžeš ji rozveselit?"

Popis

V tomto dobrodružství jde o pomoc víle Dobrovoděnce, které velká voda odnesla květinový věneček. Místní zvířátka žádají o pomoc. Na cestě získáte za splněné úkoly květiny, aby si Dobrovoděnka mohla uvít nový věnec . Čeká vás 9 stanovišť a stejné množství úkolů.

Cesta

Trasa vede podél potoka Botič, je zde nerovný terén nevhodný pro kočárek. Trasa není postavena jako okruh. Poblíž cíle i startu je zastávka autobusu. Pokud pojedete autem, je potřeba počítat s energií na cestu zpět. Zpět k autu se můžete přiblížit i autobusem ze zastávky Sídliště Petrovice zpět na Newtonovu jsou to dvě stanice (zastávka je na znamení). K jednomu úkolu je třeba vzít s sebou zrní pro ptáčky (nejvhodnější je zob pro lesní ptáčky , postačí však i slunečnicová semínka). Obejdete se ale i bez nich. V oblasti žijí i kachny. Pokud vezmete krmivo i pro ně, zpestříte si výlet. Vhodná je třeba kukuřice, speciální granule a jiná doporučená potrava. Na konci trasy je louka vhodná na frisbee, piknik. V horkých dnech se můžete smočit u Dobrovoděnky v potoce.

Upozornění

  • Krmítko pro ptáčky je vyrobeno z krabice od mléka, při nepříznivém počasí můžete děti zaměstnan výrobou krmítek. Krabici stačí důkladně vypláchnout, vykrojit nebo vystřihnout prostor na nasypání zrní a jinak se fantazii meze nekladou.

Výlet vám přináší

Karolína a Petra Hrubá author avatar

Jmenujeme se Petra a Karolína a jsme švagrové. Máme dvě malé děti Jendu (2 roky) a Adélku (6 měsíců). Před nástupem na Mateřskou dovolenou jsme obě dělaly podobné zaměstnání - administrativu a zpracovávání faktur. Nyní se plně věnujeme našim dětem. Když jsme dostaly nabídku podílet se na projektu, kde dětem můžeme zpestřit výlety do přírody, ani chvilku jsme neváhaly. Máme rády přírodu i kreativitu a udělat z obyčejné procházky něco kouzelného, kde se děti mohou dozvědět a naučit nové věci, je prostě radost.