Ztracený vodník Zelenáč

Vytvořil(a):

Míša Vejmelková

Místo:Hořejší rybník, Hloubětín
Věk dětí:3-6 let
Délka trasy:900 m
Doba výletu:50 min
Kočárek:Ano

Z tohoto výletu získáte:

  • Omalovánku Vodník Zelenáč
  • Diplom Vodník Zelenáč
Našli jste výlet, který je součástí únorové akce Zimní poklad!
Vodník Zelenáč

30

Popis trasy

V tomto příběhu jde o osvobození vodníka Zelenáče, který byl unesen. Vydáte se po jeho stopách a s pomocí rad místních zvířátek zjistíte, co se stalo a co je třeba udělat, abyste vodníka osvobodili. Na cestě vás čeká 6 stanovišť a stejné množství úkolů.

Trasa vede podél Hořejšího rybníka, je rovná a dobře přístupná pro kočárek i v zimním počasí. Trasa není postavena jako okruh. Poblíž cíle je zastávka autobusu a tramvaje. Pokud pojedete autem, je potřeba počítat s energií na cestu zpět. Zpět se můžete vydat jinou cestou kolem rybníka a nebo po cyklostezce/bruslostezce.

V oblasti žije mnoho kachen a lysek. Pokud vezmete krmivo, zpestříte si výlet (prosíme dbejte na vhodné krmivo pro kačenky). Pokud vezmete brusle nebo odrážedla, můžete se vrátit po cyklostezce, najdete zde i restauraci.

Chcete se vydat na tento výlet? Stáhněte si zdarma naši appku a vyražte.

Download on the AppStore
Get it on Google Play

O autorce

Míša Vejmelková

Jmenuji se Míša a jsem maminkou dvou malých dětí, Adélky (3 roky) a Tomáška (1 rok). Před nástupem na mateřskou dovolenou jsem pracovala jako manažerka v mediální agentuře, nyní mě na jeden a půl úvazku vytěžují moje děti. Ve zbylém čase jsem chtěla dělat něco smysluplného a postupně jsme s manželem došli k myšlence vytvořit aplikaci naplněnou hravými výlety v přírodě pro děti. Jako malé dítě jsem s rodiči a sestrami výletila téměř každý víkend a dodnes si pamatuji, jaký to byl zážitek, když se za výletem skrývala zároveň cesta za nějakým dobrodružstvím. Ráda bych teď takové zážitky vytvářela pro další děti.